Unn dere et møte blant fjord og fjell, og nyt et personlig vertskap helt for dere selv! Bestiller du på vegne av en bedrift eller gruppe, er det mulig å få hele hotellet for seg selv.
Utne Hotel har 17 unike historiske rom og passer for grupper på 15-20 personer. Den historiske «Tingstova» er rigget med konferansefasiliteter for inntil 20 deltakere, og byr på en trivelig og hjemmekoselig atomsfære.
Hotellet kan også tilrettelegge for minnerike opplevelser i Hardanger. Transport til nærliggende sidergårder kan ordnes for sidersmaking og spesialtilpassede arrangementer, som for eksempel en stemningsfull lunsj på det historiske Agatunet. For de som søker mer aktive opplevelser, tilbyr hotellet skreddersydde turer fra mai og utover. Disse kan inkludere transport, matpakker og, om ønskelig, guider til populære turmål som Dronningstien, Trolltunga, Oksen og Folgefonna.
Med sin unike atmosfære gir Utne Hotel gjestene muligheten til å kombinere naturskjønn inspirasjon med alt det vakre Hardanger har å by på – en perfekt balanse mellom læring, opplevelse og velvære.
Vi garanterer et unikt opphold basert på kulinariske matopplevelser, kulturhistorie og omsorg gjennom 300 år!
Pris: 50.000,- pr døgn
inkl. leie av hele hotellet, overnatting og frokost
Annen bespisning og innhold kommer i tillegg.